44. Kat

16. listopadu 2009 v 22:21 | Irilin |  Příběhy: Střípky naděje
Teldrasil - Kat

Kat se škubnutím probudila z neklidného spánku. Vzpomínky posledních dní se jí pořád vraceli v nočních můrách.
Z uznávané kněžky se během chvilky stala opovrhovanou nickou. Celý život strávila v chrámu službám bohyni, nic jinšího neznala a neuměla, před jeho dveřmi je bezmocná… Na ostrově, ani v městečkách na pevnině pro ni není místo, jenže kam může jít?
Ale nejhorší můra, která se jí vrací noc co noc. Je obličej Neige zkřivený v zlomyslném smíchu. Neige, která byla kdysi její kamarádkou a ta, která ji dostala na dno.
Prázdné místo, které se vytvořilo po rozbití jediného snu, ke kterému upírala celý svůj život, zaplnila touha po pomstě. Bezmezná nenávist a touha po spravedlivé odplatě zaplňovaly každý kousek její mysli. Neige si bez trestu utekla a ona je vystavena velkému ponížení!
"Vše nemusí být ztraceno."
Kat se zmateně rozhlédla. Co to bylo. "Je tu někdo?"
"Neboj se, jsem posel Elune, bohyně je spravedlivá. Dává ti druhou šanci."
Kat nevěřícně koukala mezi stromy, kde se objevilo světlo, tak jasné, že nebyla schopna v tom světle cokoli rozpoznat, pouze slyšela hlas, který z něj vycházel.
"Dostanu druhou šanci?" Vydechla.
"Ano, ale musíš dokázat, že jsi toho hodna." Přisvědčil hlas.
"Udělám cokoli."
"Ano… Ty jediná tohle můžeš udělat, víš toho nejvíc, abys pochopila pravdu. Schyluje se k válce, kterou musíš zastavit."
"K válce?" Vyděsila se Kat.
"Lidé a elfové proti sobě zanedlouho vyrazí. Už začali přípravy. Lidé byli vždycky chtivý válek, chtějí aby všechno bylo jejich, nespokojí se pouze ze spojenectvím."
"Vždyť naše národy uzavřeli pevný mír!"
"To ano, ale lidé nepřestali hledat záminku pro boj. Teď ji mají. Viní elfy ze stvoření draků a seslání chaosu na jejich svět. A Elfové tuhle pohromu přičítají lidem. Válka je na spadnutí. Tyrande už vyhlásila uzavření ostrova, chce chránit svoje lidi."
Kat se zběsile honily hlavou myšlenky, viděla plno obrazů a slyšela znovu slova, která se jí uchovávala v podvědomí. /..víš toho nejvíc abys pochopila pravdu… draci… démon na Teldrasillu… únik Neige…/ Všechno to do sebe zapadlo. "Neige, kvůli ní se rozpoutá válka!"
"Ano i ne, ona je pouze malým článkem skupiny, která začíná rozvracet těžce vydobytý mír. Musíš je zastavit! A zničit."
"Jak bych toho mohla dosáhnout?"
"Naše lidi povede bohyně a bude je chránit, ty se musíš dostat na druhou stranu, musíš se snažit a probojovat se nahoru, abys v pravý okamžik mohla vést bitvu s pravým nepřítelem… Ještě máš čas toho dosáhnout, ale vyraz rychle. Jinak zůstaneš uvězněna za bariérou ostrova…" Hlas se vytratil a v lese zavládla opět tma.
Kat ještě hodnou chvíli zůstala nehybně stát, myšlenka stále u podivného setkání. Pak prudce vyrazila, nemohla ztrácet čas, pokud zavřou jediný portál, už se z ostrova nedostane…
Dostala těžký úkol, ale ona ho zvládne a dokáže, že je hodna být velekněžkou. Teď bude muset strávit nějaký čas na slunci, aby její pokožka ztratila nafialovělý nádech. Ostříhá se a naučí se bojovat s mečem. A až bude přesvědčena, že obstojí, přidá se k lidem do armády jako nový válečník. Bude bojovat a stane se vůdcem a pak bude schopna vést "svoje" lidi do bitvy za svým snem a pomstou.
Musí zapomenout na zásady kněžek a hrdost elfů a vzdát se sebe, jako osoby, kterou dříve byla. Musí se stát tvrdým, silným válečníkem-člověkem! Jen tak může zvítězit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blacky Blacky | Web | 24. listopadu 2009 v 7:31 | Reagovat

Musím říct, že velice hezky píšeš...Opravdu, poklona... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama