36. Záchraná mise

20. srpna 2009 v 10:37 | Irilin |  Příběhy: Střípky naděje
Neige utíkala pryč, hlouběji do lesa. Dlouhá sukně se jí pletla pod nohy a zachytávala se o větvičky. Častokrát upadla, ale na odpočinek nebyl čas. Musí se dostat co nejdál, než se velekněžka dostane zpátky do chrámu a vyšle pro ni stráže.
Jenže, i když bude pořád utíkat, najdou ji. Je v pasti, ostrov je obehnaný hradbou skalisek a je pouze jediná cesta tam i ven, brána v Darnassus.
"Kočko, prosím pomoz mi!"

Daleko od ostrova v poušti Tanaris, uslyšela její prosbu Irilin. Okamžitě zbystřila smysly a zatápala po stopě energie. Před jejíma očima se míhala cesta, až konečně dorazila na konec, před dívku, v které by novicku jen těžko poznala.
Otevřela oči, situace byla hodně vážná. Musí se vydat okamžitě na cestu!
"Niki? Musíš mi pomoct." Na odpověď čekala dlouho, přesto zbytečně. Nikita jí poslala obrázek jí a nějakého cizince se slovy: Teď ne.
Bude to muset zvládnout sama.
Utíkala bez přestávky, co jí síly stačily. A konečně Auberdine! Poslední přístav před ostrovem. Opatrně se vplížila na loď a schovala se v podpalubí. Rychle si prohlédla své spolucestující, dva elfy, knežka a… "To snad ne!" Řekla si potichu. Znovu se podívala, jestli ji zrak neklame, ale opravdu, byl tam Einaradin. "Co ten tu dělá, proč není s Niky a s jeho sestrou?"
Dojeli. Irilin vyšla ven a zůstala jak přikovaná. Všude stráže, poplach a…! Hledá se Neige, její novicka! Tiše zasténala, tohle je horší než čekala.
Jak se dostane dovnitř?
Podívala se na Einaradina, ale zdál se stejně zaražený jak ona.
Budou muset spolupracovat. Povolila bariéru, kolem svojí mysli a vyslala myšlenku k Einaradinovy. "Nějaký nápad?" "Ne."
Einaradin strnul. "Kdo to je?" Rozhlížel se podkolí, až jeho zrak padl na Irilin. "Hele číčo, co tu děláš? Nejsi náhodou Nikitina?" To není možný, jak by se sem dostala.
"Jsem to já." Einaradin vypadal hodně překvapeně. "Ty mluvíš! To není možný." "Tímhle se můžeme zabývat klidně celý den, ale promin nemám čas." Odpověděla Iri sarkasticky.
Einaradin zase zvážněl.
"Možná by tě pustili, jako lovce?" Einaradin nad tím chvilku přemýšlel, to nebyl zas tak špatný nápad, v baťohu měl ještě schovaný krátký luk. "A ty budeš můj pet!" Prohlásil Einaradin. Irilin se ta představa moc nezamlouvala, na poslušného pejska má daleko, ale jak jinak se dostat.
"Tak jdem. Mimo, jmenuješ se nějak?" Irilin chvilku přemýšlela, Nikita ji představila jako.. "Jsem Ime."

Přes stráže prošli, dá se říct v pohodě, teď jen najít Neige.
"Einaradine, co tu děláš?" "Musím si něco ověřit." "Fajn, nepomůžeš mi první zachránit novicku?" "Koho?" "Tu na plakátech, kvůli mně se do toho dostala." "A já myslel, že se obyčejná kočka." Ušklíbl se Einaradin.
Irilin vedla, cestu určovala podle energie, kterou v dálce vyzařovala Neige. Jenže, její soustředěnost, byla také nevýhodou. Málem narazila do dvou stráži, jak se ukázalo později, les byl plný stráží, kteří hledali Neige.
Proto tam byl Einaradin, dával pozor na blízké nebezpečí a zachraňoval je před složitým vysvětlováním.
Jejich postup se hodně zpomalil. Průchod lesem byl jako zaminované pole, ale díky společnému úsilí se přes něj dostali a mohli zase zrychlit.
Už byli skoro u ní, i Einaradin ji ucítil. "Pozor na ni, ta holka umí pár kousků." Než to dořekla, vyletěla na ně energetická koule.
"Klid Neige! To jsem já."
Neige vypadala vystrašeně a celá se třásla. Na sobě měla spoustu krve, z ranek po rukách, rozdrásaných chodidlech, ale nejvíc z rány na obličeji, kterou měla zavázanou pruhem látky.
Z tohohle stvořeníčka bylo k pláči.
"Omlouvám se Neige, to jsem nechtěla." Irilin zaplavila vlna lítosti, to vše kvůli ní! Bože co jsem to provedla.
Novicka se posadila a pohlédla smutně na Irilin. "To nic, byla sem neopatrná."
Einaradin nervózně přešlápl, nevěděl, o co tu šlo, ale musí rychle vypadnout, než je najdou stráže. "Musíme jít!"
Neige se na něj podívala zmučeným pohledem, byla na pokraji svých sil.
"Aspoň něco napravím." Irilin došla těsně k Neige a položila své čelo na její. Svou energií jí hojila rány a modřiny. "Lepší?" "Ano děkuji."
"Jdem!"
Irilin vzala novicku na hřbet a vyrazili. Všichni tři teď měli oči na stopkách, teď si nesmí dovolit chybu.
Vzali to obloukem a za chvilku se dostali k okraji hor, bylo to nejdál od stráží, které předtím potkali a také nejkratší cesta k východu.
Cesta jim ubíhala celkem klidně, až nedaleko Darnassus se před nimy objevila dvojice stráží, nebylo kama obejít.
"Mám nápad, Einaradine ven Neige a já je chvilku odlákám zatím co projdete." "Není to velký risk?" "Máš lepší nápad?"
Einardin si přehodil Neige na záda a schoval se za strom.
Irilin se zatím pomalu kradla k vojákům, pár skoků od nich vystartovala a zakousla se prvnímu do nohy.
To byla Einardinova chvíle, proběhl volnou cestu a pokračoval.
Irilin zatím zápasila se strážemi. "Pusť, ty potvoro," zařval jeden z nich a nakopl Iri, až odletěla. Iri se přikrčila a vycenila zuby. To už druhý z nich popadl svůj luk a natáhl. Irilin se raději rychle stáhla pod sprškou šípů, ale jeden ji přesto dohnal! Zabodl se jí do pravé zadní. V prvním návalu bolesti klopýtla a spadla, Ale hned byla zpátky na nohou a pospíchala za Neige.
Dohonila je u Darnassus, město bylo největším problémem, plno lidí a stráži a úkryt minimální.
"Tudy se nedostaneme." Řekla smutně novicka. "Možná ano." Prohlásil odhodlaně Einaradin. "Je tu ještě jedna cesta, než hlavní vchod, ale je hodně nebezpečná." "No? Ven s tím nic jiného nám nezbývá. "Půjdete po okraji města a za touhle čtvrtí si mezi skalisky razí cestu voda." Irilin svitlo, tu cestu zná!
"Jenže přesto musíme projít jednou čtvrtí…" Povzdechla si. "Naštěstí je tam hodně stromů. A teď je řada na mě, odlákám pozornost." Prohlásil Enaradin. "Děkuji." Iri si přebrala Novicku.
"Jde se na to, a Ime, nečekejte na mě." "Irilin chtěla něco namítnout, ale v tom vzplál nejbližší dům!
Cesta byla volná. Irilin se nezastavovala a po hlavě skočila do vodopádu.

Irilin se přenesla do minulosti, kdy ze stejného vodopádu padala s Einaradine, jejím Einaradinem. Oči se jí zalily slzami. Proč to tak dopadlo…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama