13. Spolu nebo na opačných stranách?

8. března 2009 v 21:17 | Irilin |  Příběhy: Střípky naděje
Před Silvremoonem stojí zaražená Nikita a kouká na Einaradina. Je to ten Einaradin co znal Irilin? Měl by být jejím nepřítelem? Co dělá tady, na odvrácené straně soupeřících stran? Musí to zjistit!
"Einaradine?" "Hmm?" odpoví nepřítomně. "Znáš někoho kdo se jmenuje Irilin?" Zeptala se na rovinu. Einaradin sebou trhl. Irilin tu kterou hledá, nejspíš se sblížit s touhle mladou černokněžnicí nebude až taková ztráta času. "Ano znám Irilin, ale je to dlouhý příběh. Odkud ji znáš ty?" Pokud byli přátelé tenhleten a její sestra, bylo by lepší první zistit víc informací než mluvit o nenávisti. "Já, jsem ji poznala kdysi, no je to už hodně dávno. A Teď se mi doneslo, že je mrtvá." "Mrtvá?!" Zhrozil se Einaradin. "Ne žije! Ještě před pár dny žila, to vím s jistotou!" nikitano přesvěčení zesláblo, co že by se její kouzlo nenaplnilo?! Potřebovala to vědět a tak riskla, stejně neměla ráda okolky. "Slyšela jsem, že na ni pře nějakou dobou zaútočili, někde v pralese. A prý to nepřežila." Einaradinovy se značně ulevilo. "Máš špatné informace, útok v pralese přežila." "Ale kdepak, já mám informace z dobrého zdroje! A spolehlivého!" "Nemáš! Já jsem u toho byl!" Zarazil se, asi řekl něco co nechtěl. Nikita se zaradovala, je to on! "Aha, a vy se znáte osobně?" Když se prořekl, bylo by nesmyslné předstírat. A navíc, kdyby ještě něco věděla tak co s tím. "Ano, jsme přátelé. Donesly se tu ještě nějaké zvěsti o ní?" "hmm, jak funguje kamarádství u dvou stran války?" Nenachala si přebrat slovo Nikita. "Vždy to tak nebylo. Co ty informace?"
To Nikitě ztačilo, Irilin nebyla mrtvá a to musí napravit! Tenhle ji k ní může dovýst a to nesmí prošvihnout, ale ona se nesmí prořeknout, jinak skončí s kudlou v zádech. "Informace, něco málo, nevím na kolik jsou spolehlivé, něco o elfce tak Irilininé podoby sedávající na poušti."
Einaradin chvilku tiše stál, pak se znenadání otočil a vyrazil rázným krokem na konec města. Ten sen byl zkutečný, Irilin leží v Tanarisu teď.. ne není mrtvá, je jen v bezvědomí.. Bude to těžké, na této ztraně války nedostanu o ní moc přesné informace, ale musím se vydat na poušť a tam začít! Nikita vyběhla za ním. "Počkej! Kam jdeš?" "Musím jít na poušť." "Cože? Ty hledáš Irilin? Počkej pujdu s tebou!" "Ne tohle musím vyřešit sám!" "Uvidíš budu se ti hodit." "Pochybuju." "Taky musím najít Irilin!" vykřikla. Elfkam zastavil a ohlédl se. "Ty proč?" "Musím," nepatrně zaváhala,"musím jí říct něco o její matce. Zemřela." "Ale Irilin o matce nikdy nemluvila ztratila se. Jak jsi k ní přišla ty." "Jednou jsem jí pomáhala, vyděla jsem fotky, vyslechle jsem příběh." Lež jí z úst vycházela tak hladce, ale pravdu si chtěla uschovat. "Hmmm. Nevím najdi si ji sama. " "Počkej, když pujdeme dva lepší ji najdem. A Otázka, ví ona že jsi přešel na naši ztranu?" "Neví.." Přiznal sklesle. "Ale ona to pochopí." "Opravdu? jsem zvědavá jak jí to vysvětlíš?" "Proč vydíš v tom problém?" "No ano, řeč." Einaradin se razil, co říct? Na to nepomyslel. Opravdu zapoměl všechno ze svého jazyka? Ale Irilin ho nějak pochopí? Pozná ho? Když zapoměl kouzla co znal, Irilin se stala silnější, bude mít možnost jí to vysvětlit? "A co ty, když ji najdeš?" "Já jsem se při pomoci základy naučila, sice moc slovíček to není, ale můžu být užitečná." "Opravdu? Naučíš mě ji taky?" "Nenaučím." Odpověděla s klidem. "prokoukla jsem tě, jen co bys mě nepotřeboval, zmizíš. Takže vyrážíme!" Zavelela a vystoupala po schodech k přenášedlu do města Undercity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama