6. Nikta

27. září 2008 v 23:15 | Irilin |  Příběhy: Střípky naděje
Nikita vyrostla mezi temnými elfi v městěčku Niels point. Otce nepoznala a tak se veškerou svou dětskou láskou upnula na matku, která ovšem nikdy nepřestala truchlit nad ztrátou své první dcery Irilin. Nikita těžce nesla, že je vždy až na druhém místě a začala svou nepoznanou sestru nenávidět. V dospívání se začala odlišovat od ostatních dívek ve vesnici její pokožka se stávala zlatavější a vlasy měla hnědé jako oříšky na keřích. Doktor se pvní zhrozil jestli ji nezžírá zlá nemoc, ale její matka nakonec musela připustit hořkou pravdu, že byly porušeny zákony rasy a že Nikitiným otcem nebyl Temný elf.
Od té doby se na Nikitu vesnice dívala přes prsty a s její matkou byly vyhoštěny na samotu v lese. Ale do vesnice docházely pravidelně pro potraviny a po nějakém čase přetala vadit jejich přítomnost. Nikitina matka se stále víc vracela ve zpomínkách na Irilin, ale Nikitu to téma nezajímalo a rači se snažila dovědět něco o svém otci, jenže matka pokaždé sklonila hlavu a mlčela. Nikitě šly léta a začala se nudit, kvůli svému původu nemohla být přijata k výcvikové skupině na obranu vesnice a sama se bála příliš vzdáli, protože okolí bylo prolezlé nebezpečnou zvěří.
Ještě nějakou dobu žila smířená s osudem, ale to brzy zkončilo. Její matka onemocně zákeřnou nemocí a brzy zemřela a její poslední slova patřila opět Irilin. Nikitou projela další vlna hněvu, to jméno už nemohla vystát, ale svou matku pochovala s láskou a pečí. Po jejím odchodu se Nikitina situace zhoršila, práci ve vesnici nedostala a tak nemohla udržet domáctnost, která po nějakém čase upadla. Neměla jinou možnost než projít zlým lesem a vyjít do světa.
Dlouho bloudila krajem a její přítomnost byla tolerována u hordy i u aliance. Prochodila Stormwin i Ogrimar, ale nikde nepochodila s prosbou o práci. Dlouho nevěděla co dělat, až jednou se náhodou doslechla, že její nevlastní sestra žije. Rozhodla se rychle, musí najít někoho kdo ji vycvičí pro boj s ní a tak začala hledat, většinou všude ji přivítali, ale pomoc jí nenabídli. Poslední místo kde nebyla a na které upínala svoje naděje bylo na nejsevernějším konci Easten Kindoms. Narazila tam na elfi jí podobné, kteří si říkali krvaví elfové a Nikita došla k přesvědčení, že její otec byl s tohoto klanu. Tady ji velkoryse přijali a nabídli jí učení temných a zákeřných kouzel Warlocků a ona dychtivě přijala.
Nikita byla vzorovou žákiní, učila se rychle a do všeho se vrhala s odhodláním, vyvovaném nenávistí k Irilin. Zanedlouho už zvládla vykouzlit skřítka a poté i mocného vodního elmentála. Její moc se zvětšovala a tak se rozhodla opustit elfí tábor a zamířila do města Undercity najít vzducholoď, která by ji dopravila do hlavního města Hordy. Tak se jako nová válečná síla opět hlásila o práci a tentokrát uspěla. Hodně guild jí nabízelo místo, ale Nikita se nedokázala udržet dlouho na jednom místě a když nemohla být v kontaktu s guildou vylkoučili ji, ale nevadilo jí to putovala a hledala další zprávy. Svět není velký a brzy se jí doneslo že Irilin často navštěvuje pobřežní městečko Booty bay, ještě než tam zamířila, zaskočila si do města Silvremoon udělat další zkoušky a naučit se mocná kouzla, při hledání svého mistra zabloudila do temných sklepení Silvremoonu kde narazila na mocnou sílu, velkého vládce podsvětních stímů Trakera. S touhou po nové moci se mu upsala do služeb, pak už ji nic nedrželo a vydala se do pralesa Stanglethorn Vale. Z hordské vesničky se proplížila mezi smečkami tygrů, raptorů a goril. Cesta byla zrádná a okolní zvěř příliš silná, ale i s těžkými šrámy po těle postupovala Nikita do Booty Bay. Tam si obvázala šrámy a netrvalo dlouho a narazila na sdíného člověka, od kterého se dověděla kde Irilin bydlí.
Když se dověděla, že je jen kousek od osoby kterou se chystá zničit přepadli ji pochyby, ty ale okamžitě zahnala pryč. Pronajala si pokoj na dohled od Iriliného a tajně ji pozorovala. Hodinu před půlnocí se irilin tajně vykradla ven a zamířila pryč z města, Nikita byla hned na nohou a začala ji sledovat. Když ji vyděla samu usednout pod velký strom nečekala začala smocným kouzlem a vytvořila temnou šelmu kterou poslala na Irilin. Ovšem nepartný kousek kouzla se dotkl Tygra uloženého nedaleko a Nikita se musela rychle stáhnout, ale její kouzlo proti Irilin, už bylo vypuštěné.
Z Booty Bay se Nikita rychle ztáhla zpět do hlavního města a později do Silvremoonu, do chrámu Trakera, kde si vyžádala spousty pergamenů a začala se učit ty nejmocnější kouzla pro velký boj za svého nového pána.
Hodiny byly náročné, ale ona se nedala. Začala se i seznamovat s ostatními, získávat od nich informace a plánovala boj. Chtěla všem dokázat, že není něco míň a chtěla uznání.
Jednoh dne do Silvremoonu přišel nováček, který se chtěl vyučit v umění boje. Nikita s ním pozvolna navázala kontakt, ale nově příchozí nebyl moc sdílný, kromě jména o něm nevěděla skoro nic.
Ale to jméno... Kde ho jen slyšela... Ano! V tu noc pomsty Irilin... Volala jméno, jméno člověka, který teď stál před ní samotnou... Volala Einaradine!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama